شاه توت

این وبلاگ به سایت www.maahang.com منتقل شده حتما به ما سر بزنید

اتومبیل های به یاد ماندنی تاریخ
نویسنده : - ساعت ٧:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱۱/٢٢

تالبوت 1937 ــ 1939


طراح نابغه و صاحب سبک جوزف فیگونی و اویدیو فالاچی به عنوان کسی که تأمین مالی پروژه ها را به عهده داشت طرح های زیبایی در دهه 30 میلادی خلق کردند.

فیگونی طراح فوق العاده ای بود که آمریکایی ها او را کوچک تر از آنچه بود می دانستند. فیگونی طرح های مختلفی از اتومبیل های مسابقه ای تا هواپیما و طرح های با قابلیت آیرودینامیک بالا خلق کرد ولی یک طرح او سرآمد همه بود.

اتومبیلی که در تصویر ملاحظه می کنید برای سالها طراحی بود که همه در مورد آن یک چیز را تأکید می کردند و آن این بود که این طراحی بدنه هیچوقت قدیمی نمی شود.


 

بوگانی مدل 57s آتالانتیک 1937 ــ 1938

مدل 57s بوگاتی اتومبیلی بود که از منیزیم و آلومینیوم ساخته شده بود. و طراح آن کسی نبود جز جین بوگاتی. اما این فلزات قابلیت جوش یا لحیم نداشتند. و بدنه این اتومبیل از بیرون پرچ شده است.

 

آلنارومئو 8c 2900 ــ 1935 ــ 1939

این اتومبیل به عنوان اتومبیل برتر در بین همه ابر اتومبیل های تاریخ انتخاب شده است و قهرمانی مسابقات گرند پریکس را در کارنامه خود دارد. طراحان این اتومبیل آمادئو د میچیلی و جیوانی رسی هستند. بسیاری از کلکسیونرهای اتومبیل با افتخار یک آلفارومئوی 8c را در مجموعه خود نگه می دارند که البته اکثر آنها فقط بدنه این اتومبیل را به ارث برده اند.


comment نظرات ()