شاه توت

این وبلاگ به سایت www.maahang.com منتقل شده حتما به ما سر بزنید

تلفن همراهتان را داخل جیب شلوار نگذارید!؟
نویسنده : - ساعت ٦:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٤


 


مطالعاتی که به تازگی توسط Interphone برای مشخص کردن این که آیا تلفنهای همراه خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهند، احتمال داده شده که تلفنهای همراه باعث بروز چهار نوع سرطان میشوند.
البته نتایج نهایی این موضوع هنوز اعلام نشده، اما بسیاری از کارشناسان در این زمینه حدسهایی زدهاند که این قضیه بیشتر به واقعیت نزدیک میشوند. این مطالعات به وسیله آژانس بینالمللی تحقیقات سرطان که بخشی از سازمان بهداشت جهانی است، هماهنگسازی میشود.
مطالعات Interphone طی 10 سال و با هزینه 30میلیون دلار در 13 کشور در سراسر دنیا انجام شده و بیش از 10هزار نفر را مورد مطالعه قرار داده است که هدفشان تشخیص چهار نوع سرطان گوش، غدد مغزی، غده پردههای مغزی و غده بناگوشی بوده است. به عبارت دیگر این مطالعات بیشتر در مورد بخشهایی از صورت مربوط به دهان و گوش صورت گرفته است.
با توجه به حدسهایی که در این زمینه زده شده است و گفته میشود که بسیاری از این بیماریها منشائی همچون تلفنهای همراه دارد، توصیه شده تا حد امکان از این دستگاهها کمتر استفاده شود یا افراد کمتر در معرض تشعشعات این دستگاهها قرار گیرند.
البته استفاده از دستگاههایی همچون هندزفری توصیه شده و گفته میشود استفاده از هدستهای بلوتوث تا 90درصد میزان این تشعشعات را کاهش میدهد.
این مطالعات همچنین نشان داده که تشعشعات تلفنهای همراه باروری در مردان را تا 30درصد کاهش میدهد بر این اساس به مردان توصیه شده از گذاشتن دستگاه تلفن همراه در جیب شلوار خودداری کنند.


comment نظرات ()