سریعترین اتومبیل دنیا

کسانیکه به دنیای اتومبیل علاقه مند هستند که حداکثر سرعت ، شتاب یا حتی زمان متوقف شدن ( قدرت ترمز ) یک اتمبیل از عواملی هستند که می توانند یک اتومبیل را در بین بزرگان این صنعت مطرح کنند. حال اگر قرار باشد سریعترین اتومبیل جهان را انتخاب کنید چه روشی را انتخاب می کنید. حداکثر سرعت یکی از مقادیری است که اندازه گیری می شود. اما بیشتر کمپانی ها نمی توانند اطلاعات دقیق از حداکثر سرعت اتومبیل تولیدی خود بدست آورند. چون فراهم کردن فراهم کردن همه شرایط لازم برای اینکه بتوان یک اتومبیل را به حداکثر سرعت خود رساند مشکل است. شرایطی مانند باد مخالف شرایط جاده و ... مانع از اندازه گیری های دقیق و عادلانه می شود. اما یک عامل مهم دیگر برای ارزیابی یک اتومبیل شتاب آن است. برای تعیین شتاب زمانی را که طول می کشد تا اتومبیل از حالت سکون به یک سرعت مشخص برسد را اندازه می گیرند.

هنوز بهترین روش اثبات شده برای تست سرعت یک اتومبیل آزمایش شتاب از حالت سکون تا 100 مایل بر ساعت ( معادل 160 کیلو متر بر ساعت ) و توقف بلافاصله از 160 کیلومتر در ساعت تا حالت سکون است با این آزمایش بیشتر قابلیتهای اتومبیل را می توان ارزیابی کرد.

 

1- اولتیما GTR

این ابر اتومبیل تازه وارد نسخه بازسازی شده برای جاده از اتومبیل مسابقه ای یک کمپانی انگلیسی است که یک موتور تقویت شده شورولت خورجینی 8 سیلندر است و 730 اسب بخار توان تولید می کند این ابر اتومبیل 0 تا 96 کیلومتر در ساعت را در 2.6 ثانیه طی می کند و در زمان 5.3 ثانیه از جالت سکون به 160 کیلومتر در ساعت رسید و با سرعت 2.6 ثانیه طول کشید تا به بایستد. البته بدون سیستم الکترونیکی و سیستم ترمز این رکورد ثبت شده است.

 

2- بوگاتی ویرون

قرار گرفتن در رده دوم هیچ چیز از قابلیتها و نام این اتومبیل کم نمی کند. این اتومبیل مفاهیم جدیدی برای یک ابر اتومبیل تعریف کرده است. در حالیکه رقبای این اتومبیل فضای داخلی تنگ، پر سر و صدا و گرمی داشتند. ویرون راحتی ولذت را برای سرنشینان فراهم می کند. و زمانیکه داخل آن هستید از فضای لوکس و زیبای آن لذت می برید. ویرون 2 تن وزن دارد که در بین رقبا از همه سنگینتر است. و حتی با این وزن زیاد رکورد 9.9 ثانیه را برای 0-160-0 کیلومتر ثبت کرد.ویرون حداکثر سرعتی برابر 407 کیلومتر بر ساعت دارد. این اتومبیل در حال حاضر سریعترین ابر اتومبیل دنیا از نظر حداکثر سرعت می باشد. اما نیروی محرکه این ارابه آتشین از یک موتور 16 سیلندر بدست آمده است که توان 1001 اسب بخار می تواند تولید کند.اگر در مورد این اتومبیل اطلاعات بیشتری می خواهید مقاله گرانترین اتومبیل های جهان را در یاد بگیر دات کام بخوانید.

 

3- اریال اتم

با پولی که برای خرید یک پورشه کاررا GT فراهم کرده اید می توانید یک دو جین از این اتومبیل ها را بخرید. اتم بوسیله یک کمپانی کوچک انگلیسی با حدود 10 نفر پرسنل ساخته شده است! موتور آن از هنوندا سیویک Type-R گرفته شده است و بوسیله سوپر شارژر تقویت شده است تا 300 اسب بخار توان تولید کند. اما این اتومبیل کوچک یک برگ برنده دیگر هم دارد و آن وزن 456 کیلوگرمی آن است اتم می تواند از صفر تا 96 کیلومتر در ساعت را در 2.9 ثانیه طی کند. و رکورد 0-160-0 کیلومتر آن 10.8 ثانیه بود.

 

4- فراری انزو

این خودرو افسانه ای رکورد 0-160-0 کیلومتر در ساعت را با زمان 10.9 ثانیه را ثبت کرد. این اتومبیل برای مقابله با ابر اتومبیل آشنای مک لارن که زمان رکورد دار حداکثر سرعت بود ساخته شده است.

 

5- مک لارن F1

این ابر اتومبیل فقط به یک دلیل ساخته شده است آنهم این است سریعترین بودن! رکورد های این اتومبیل برای سالها دست نیافتنی بود. موتور 12 سیلندر خورجینی آن 627 اسب بخار تولید می کند که حداکثر سرعت 386 کیلومتر بر ساعت را برای آن به ارمغان می آورد. زمان 0-160-0 کیلومتر آن برابر 11.5 ثانیه بود.

 

6- پورشه کاررا

قویترین پورشه ای که تا کنون ساخته شده و به تولید انبوه رسیده این مدل است موتور 5.7 لیتری آن که در مرکز اتومبیل نصب شده است یک موتور 10 سیلندر خورجینی با تکنولوژی بسیار پیشرفته می باشد. قسمت های زیادی از این اتومبیل از فیبر کربن ساخته شده است تا وزن آن کاهش یابد از این ابر اتومبیل تا کنون 1270 دستگاه فروخته شده است که باعث شده موفقترین ابر اتومبیل از این جهت باشد. زمان ثبت شده برای این اتومبیل 11.6 ثانیه است.

 

7- پاگانی زوندا

یک ایتالیایی با قلب آلمانی! یکی از عجیب ترین ابر اتومبیل هایی که به تولید انبوه رسید است. موتور مرسدس بنز 7.3 لیتری AMG قدرت 555 اسب بخار تولید می کند. برای سرعت گرفتن تا 96 کیلومتر در ساعت 3.4 ثانیه طول می کشد و حداکثر سرعت 354 کیلومتر در ساعت برای آن به ارمغان می آورد.

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
نم.وت.ع

ئئئئئئئدذرببببببببببببببببببببببببببببببببببببذررررررررررررررررررررررررررر